
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 2.45 GHz |
| Bandwidth | 90 MHz |
| Gain | 0.5 dB |
| Number of Bands | 1 |
| Frequency Group | UHF (2 GHz to 3 GHz) |
| Antenna Type | Chip |
| Applications | Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee |
| VSWR | 2 |
| Power - Max | 3 W |
Stock: 3546
Distributors
pcbx
Unit Price$0.71985
Ext.Price$0.71985
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.71985 | $0.71985 |
| 10 | $0.46936 | $4.69360 |
| 25 | $0.41464 | $10.36600 |
| 50 | $0.40425 | $20.21250 |
| 100 | $0.39413 | $39.41300 |
| 300 | $0.38373 | $115.11900 |
| 500 | $0.37360 | $186.80000 |
| 1000 | $0.36078 | $360.78000 |
| 3000 | $0.34454 | $1033.62000 |
| 5000 | $0.34283 | $1714.15000 |
